Tekstil yıkamada yaşanan geri boyamayı önlemek adına kullanılan kimyasalların yerine ozon kullanılarak daha uygun maliyetli ve daha kaliteli efektler elde etmek mümkündür. Tekstil yıkamada hidrojen peroksit, dispergatör ve permanganat gibi çeşitli kimyasalların kullanımı insan sağlığına zarar verirken; ozon kullanımının insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Ozonun yıkama tesislerine sağladığı katkılar, geri boyamayı önleme; kimyasal kullanımını azaltma, düşük işletme maliyeti, ekolojik ve doğa dostu olması, ürünleri yıpratmaması, enerji tasarrufu sağlaması gibi birçok özellik sayılabilir.

İhtiyacınıza yönelik olarak 100 gr - 2000 gr arası her kapasitede Ekolojik Ozon Makinalarımız mevcuttur. Ozonun ağartma özelliği sayesinde denim ürünleri ağartılabilir ve değişik özel efektler verilebilir. Ayrıca Dewelli Ozon Jeneratörü ve Dewelli Ozon Tamburu hem kuru hem de sulu ozonlama yöntemi kullanmaya imkan vermektedir. Tekstil yıkamada yaşanan geri boyama sorununu tercihinize göre sulu veya kuru ozon yıkama sayesinde ortadan kaldırır. Elektrik tüketimi minimum düzeyde olup, ihtiyacı olan ozon gazını kendi üreterek işletme maliyetini düşürür. Ozon cihazlarımızın montajı son derece basit olup; kullanma talimatlarına uyulduğu takdirde son derece güvenlidir.